wz
Tyto stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 x 768 pixelů při 64 bitech

Vítejte v Třebíči


Novinky:

 

Policisté v noci zaskočili řidiče, měřili rychlost!
 


Policista zjišťuje, zda řidič pil opřed jízdou alkohol.
foto: PRÁVO/Martina Žáčková

Velké překvapení připravili v noci na neděli mnohým řidičům policisté na Třebíčsku. Přestože to v tuto denní dobu není zrovna obvyklé, vyrazili do ulic s radarem a trestali překračování povolené rychlosti jízdy. Nejrychlejšímu "jezdci" policisté naměřili v ulicích Třebíče 120 kilometrů za hodinu.


10.10. 19:08


TŘEBÍČ - To, že s radary a dopravními policisty v terénu v noci skutečně počítá málokdo, potvrdil výsledek akce. "Zkontrolovali jsme 444 aut a zjistili 81 dopravních přestupků, z toho ve 63 případech se jednalo o překročení povolené rychlosti," shrnula třebíčská policejní mluvčí Lucie Javorková.
"Noční měření rychlosti teď děláme každých čtrnáct dní, takže už to řidiči mohli zaznamenat a dávat si pozor, ale výsledek tomu nenasvědčuje. Řidiči neradi dodržují rychlost, když jsou v noci vypnuté semafory a oni mají před sebou prázdné silnice," doplnil vedoucí I. oddělení dopravního inspektorátu třebíčské policie Luděk Ševčík.

Policisté se při kontrole se svým služebním autem vybaveným radarem zaměřili zejména na hlavní zlínskou dopravní tepnu - Třídu Tomáše Bati. Tato čtyřproudová silnice svádí řidiče k rychlé jízdě nejvíc v krajském městě. "Dejte mi pokoj. Cože? To jste zase vy? Co vám k tomu jako mám říct?" neskrýval své rozladění hned první agresivní přistižený motorista, řidič stříbrného Renaultu 21 Nevada, kterému policisté naměřili 76 kilometrů v hodině a 0,01 promile v krvi. Musel za to zaplatit pokutu 500 korun.

Neviditelní chodci

Podle policistů si přitom málokterý řidič uvědomuje, že je překračování rychlosti jízdy v noci riskantnější než ve dne. "Chodce přecházející silnice je méně vidět a také oni sami za těchto světelných podmínek těžko odhadnou, že se k nim vozidlo blíží rychleji než padesátkou a oni třeba nestihnou přejít," obhajoval nutnost nočních kontrol Ševčík.

Právě nepřiměřená nebo nepovolená rychlost jízdy je navíc třetí nejčastější příčinou nehod na Třebíčsku. "Počet takových nehod přitom stále stoupá. Letos od ledna do září se jich stalo 333, což je o 49 víc než v roce 2003 a o 96 než v roce 2002. Mnoho takových nehod mívá tragické následky," doplnila Javorková.

Kromě pokutování řidičů překračujících rychlost policisté během víkendové kontroly odhalili i jednoho podnapilého motoristu a také další tři, kteří vůbec nevlastní řidičské oprávnění. Rekordmanem večera se stal řidič, který jel ve voze značky Trabant Cabrio rychlostí 120 kilometrů v hodině. "V těchto akcích budeme i nadále v nepravidelných intervalech pokračovat," uzavřela Javorková.


Daleko nedojel

Dne 9. 3. 2003 v 01,45 hod byl na veřejném parkovišti na Karlově nám. v Třebíči zjištěn obsluhou městského kamerového systému podnapilý muž, který se snažil odjet z tohoto parkoviště s osobním automobilem tov. zn. Škoda 120. Tento muž se pokoušel nejprve přejet chodník a po několika metrech vozidlo zastavil. Strážníkům MP se řidič vozidla na místě doznal, že vypil několik piv a víno a poté se pokoušel odjet s vozidlem svého kamaráda z uvedeného parkoviště. Jednalo se o 20-tiletého muže z Jihlavy. Celou záležitost si na místě převzala hlídka OO PČR Třebíč.


Jednoduchý úklid

Dne 7. 3. 2003 v 19,50 hod byla zajištěna na ul. Spojenců v Třebíči skupinka čtyř mladistvých osob, která konzumovala v jednom z bytů alkoholické nápoje. Na tuto událost by nikdo nepřišel, kdyby jedna z těchto osob nevyhodila z okna ze 6. poschodí prázdnou láhev od sektu. V té době procházely pod oknem dva občané. Jelikož dvě osoby byly nezletilé, celou záležitost šetří v současné době OO PČR Třebíč.


Manželská rozepře

Dne 5. 3. 2003 v 19,28 hod bylo oznámeno na linku tísňového volání 156 na MP Třebíč, že na ul. Gen. Svobody došlo k fyzickému napadení mezi manžely. V 19,38 hod se na místo incidentu dostavila tříčlenná motorizovaná hlídka MP, která zjistila, že v jednom z označených bytů byla fyzicky napadena žena svým manželem a bylo jí způsobeno zranění. Dále bylo zjištěno, že v tomto bytě je uzamčena osoba. Ve spolupráci s OO PČR bylo zajištěno místo trestného činu. Po chvíli byl z bytu cítit kouř a z tohoto důvodu bylo přistoupeno k jeho otevření. Bezprostředně poté, co hlídka vstoupila do bytu, byly zjištěny hořící krabice a oděvy, a v prostoru kuchyně zajištěn muž, který odmítal byt opustit. Z tohoto důvodu byl z bytu vyveden a požár uhašen. Na místo byl přivolán HZS Třebíč k dohašení požáru. Následně byly provedeny veškeré nezbytné úkony k zajištění svědků této události. Celou záležitost nadále šetří OO PČR Třebíč jako důvodné podezření ze spáchání trestného činu.


Mladistvý hráč

Dne 3. 3. 2003 v čase 21,05 hod byl zajištěn v prostoru herny na Karlově nám. v Třebíči mladý muž, ročník 1986, z Kojetic, okres Třebíč. Tento mladík seděl u elektronického přístroje, který ovlivňuje výsledek hry a poskytuje možnost peněžité výhry. Z tohoto důvodu byla zjištěna odpovědná osoba za provoz herny a celá záležitost byla předána dle příslušnosti jako důvodné podezření ze spáchání trestného činu dle ust. § 217 trestního zákona – ohrožování mravní výchovy mládeže - příslušníkům OO PČR Třebíč.